İşlem Rehberi

İŞLEM REHBERİ


26 Ağustos 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan "Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcılar ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik"in 7. maddesine istinaden hazırlanan İşlem Rehberi'ni aşağıda bulabilirsiniz:


Sözleşmenin kurulabilmesi için mal ve hizmetin seçilmesi, teslimat ve ödeme bilgilerinin girilmesi ile siparişin onaylanması gibi gerekli aşamaları gösterir şekilde teknik adımlar şöyledir: 

 1. //www.partvendo.com sayfasını internet tarayıcınızda açınız
 2. Satın almak istediğiniz ürünlerin bulunduğu kategoriyi tıklayınız (Bazı kategorileri görüntülemek için üye girişi yapmış olmanız gerekmektedir. https://www.partvendo.com/?B=UyeGiris sayfasından üye girişi yapabilir veya henüz üye olmadıysanız https://www.partvendo.com/?B=YeniUye sayfasından üye olabilirsiniz)
 3. İlgili kategorinin içinde sol tarafta ve/veya üst tarafta bulunan arama filtreleri veya arama kutucuğunu kullanarak istediğiniz ürün(ler)i bulunuz
 4. Ürün(ler)in üzerine tıklayarak ürün detay sayfasına girip ürün hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz
 5. Stok durumu uygun olan ürün(ler)i ürün detay sayfasında istediğiniz miktarda seçerek ve "Sepete Ekle" butonuna basarak sepetinize ekleyebilirsiniz
 6. Ekrana gelen açılır pencerede sepetinizdeki mevcut ürünlerin miktarını değiştirebilir ya da sepetinizden silebilirsiniz
 7. Başka ürün(ler) daha satın almak istiyorsanız, açılır pencerenin altındaki "Alışverişe Devam" butonunu tıklayabilir ve buraya kadar olan işlemleri her bir ürün için tekrar edebilirsiniz. Eğer sepetinize ekleyeceğiniz başka ürün yoksa açılır pencerenin altındaki "Sepete Git" veya açılır pencereyi kapattıysanız sayfanın sağ üst tarafında bulunan "Sepetim" butonlarına tıklayarak sepetinize gidebilirsiniz
 8. Sepet sayfasında da sepetinizdeki ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, dilerseniz tamamen silebilirsiniz
 9. "Satın Al" butonuna bastığınızda henüz üye girişi yapmadıysanız: üye giriş sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu noktadan itibaren siparişinizi tamamlayabilmeniz için üyelik zorunludur (Henüz üye olmadıysanız üye giriş sayfasındaki "Üye olmak için tıklayınız"a tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz). Eğer üye girişi yapmış iseniz: Fatura adresi sayfasına yönlendirilirsiniz.
 10. Fatura adresi sayfasında daha önceden girilmiş fatura adres(ler)iniz varsa bunlardan birini seçebilir, seçtiğiniz adresi öylece kullanabilir ya da düzeltebilir veya yeni bir fatura adresi ekleyebilirsiniz
 11. Bir sonraki sayfada ise ödeme aracını seçmeniz istenecektir. Havale/EFT veya Kredi Kartı seçeneklerinden birini seçiniz. Havale/EFT'yi seçtiyseniz: Sipariş bedelini transfer etmek istediğiniz bankayı seçiniz. Kredi Kartı'nı seçtiyseniz: Peşin / Taksitli bilgisini ve kredi kartını veren banka ile taksit sayısı bilgilerini seçiniz
 12. Sonraki sayfada sırası ile
  1. Şu bilgileri gözden geçirip, hata varsa düzeltmeniz istenecek: Fatura Bilgileriniz, Teslimat Adresi Bilgileriniz, Sepetinizdeki Ürünlerin İsimleri-Miktarları-Birim Fiyatları-Toplam Fiyatları, (varsa) Kargo Ücreti, (varsa) İndirim Tutarı, Sepetinizin Kargo ve KDV Dahil Toplam Tutarı, Seçtiğiniz Ödeme Yöntemi (Havale/EFT seçtiyseniz: banka bilgileri, Kredi Kartı seçtiyseniz: kredi kartı bilgilerini gireceğiniz boş alanlar)
  2. Şu bilgileri doldurmanız istenecek: (Kredi Kartı seçtiyseniz) Kredi kartı bilgileriniz, (Siparişi Onayla butonuna bastıktan sonra) 3D Secure (3 Boyutlu Güvenlik) için cep telefonunuza gelen 3D Secure Şifreniz
  3. Şunları okumanız ve kabul etmeniz istenecek: Ön Bilgilendirme Formu, Mesafeli Satış Sözleşmesi
 13. Şimdi "Siparişi Onayla" butonuna basabilirsiniz.
 14. Sipariş onayı sayfanız görüntülenecektir. Kredi Kartı ile ödeme yaptıysanız başka bir işleme gerek yoktur. Havale/EFT ile ödeme yapmak istediyseniz 2 iş günü içerisinde sipariş tutarınızı seçmiş olduğunuz hesaba transfer etmeniz ve transferi gerçekleştirdikten sonra //www.partvendo.com/?B=HavaleBildirim sayfasından bunu bildirmeniz gerekmektedir. En geç 2 iş günü içinde ödemesi gelmemiş siparişler iptal edilir.
 15. Ödemenizin gerçekleşmesinin ardından Partvendo Otomotiv San. & Tic. A.Ş. ile aranızda Mesafeli Satış Sözleşmesi kurulmuş olacaktır.

Elektronik ticarete ilişkin sözleşmenin, elektronik ortamda saklanıp saklanmayacağı ile bu sözleşmeye alıcının daha sonra aynı ortamda erişiminin mümkün olup olmayacağı ve bu erişimin ne kadar süreyle sağlanacağına ilişkin bilgi:

Elektronik ticarete ilişkin sözleşmeniz 1 işgünü içerisinde e-posta adresinize gönderilir ve Partvendo Otomotiv San. & Tic. A.Ş.'de elektronik ortamda en az 3 yıl süre saklanır. Bu sözleşmeye daha sonra erişmek istemeniz durumunda e-posta adresinize gönderilen sözleşmenizi saklamanız gerekmektedir.


Alıcının siparişi vermeden önce veri girişindeki hatalarını açık ve anlaşılır bir şekilde belirleyebilmesi ve düzeltebilmesi amacıyla özet sipariş formu ile geri al ve değiştir gibi teknik araçların sunulacağına ilişkin bilgi:

Yukarıdaki “Teknik Adımlar” bahsinde anlatıldığı üzere Sipariş Onayı aşamasına gelinceye kadar pek çok aşamada siparişinizdeki ürünlerde ve/veya miktarlarında değişiklikler yapabilir, ürünlerden istediklerinizi iptal edebilir, hatta siparişinizden tamamen vazgeçebilirsiniz. Son olarak "Siparişi Onayla" butonuna basmadan hemen önce yukarıdaki “Teknik Adımlar” bahsi 12-a maddesinde belirtildiği gibi Fatura Bilgileriniz, Teslimat Adresi Bilgileriniz, Sepetinizdeki Ürünlerin İsimleri-Miktarları-Birim Fiyatları-Toplam Fiyatları, (varsa) Kargo Ücreti, (varsa) İndirim Tutarı, Sepetinizin Kargo ve KDV Dahil Toplam Tutarı, Seçtiğiniz Ödeme Yöntemi bilgilerinden oluşan Sipariş Özeti sayfasında bu bilgilerin tamamında değişiklik yapabilirsiniz.


Elektronik ticaret işlemleri nedeniyle elde ettiği kişisel verilere ilişkin gizlilik kuralları:

Partvendo Otomotiv San. & Tic. A.Ş.’nin elektronik ticaret işlemleri nedeniyle elde ettiği kişisel verilere ilişkin güncel gizlilik kurallarına //www.partvendo.com/gizlilik-ve-guvenlik sayfasından ulaşabilirsiniz.


Alıcıyla arasında uyuşmazlık çıkması halinde varsa alternatif uyuşmazlık çözüm mekanizmaları:

Partvendo Otomotiv San. & Tic. A.Ş. ile alıcı arasında uyuşmazlık çıkması halinde izlenecek yollar //www.partvendo.com/satis-sozlesmesi linkinde yer alan SATIŞ SÖZLEŞMESİ’nin MADDE 8-GENEL HÜKÜMLER kısmında 8.1, 8.4 ve 8.5 maddelerinde açıklanmıştır.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.